MARYBOROUGH AND DISTRICT HORSE AND PONY CLUB


Home Calendar Newsletters About us Where to find us Photos Results Honour Roll Past News Links Club Info Forms
      Back:  Results2007 Results




 

Sunday, 22 April 2007
MARYBOROUGH PONY CLUB HORSE TRIALS
SUNDAY 22ND APRIL 2007
 


RESULTS   
 
GRADE 1 HORSE TRIALS
 
Best Dressage:            Kate Stevens (Ararat) Bud
1st:                             Kate Stevens (Ararat) Bud
 
 
GRADE 2 PONY CLUB HORSE TRIALS
 
Best Dressage:            Brooke Skinner (Castlemaine) Miss Polly
1st:                              Jacquie Clancey (Mandurang South) Florissa
2nd:                            Brooke Skinnker (Castlemaine) Miss Polly
                                   Jennifer Duffy (Riddles Creek) Gold Invader
3rd:                             Nicki Chalmers (Neanger Park) Sideshow Bob
4th                              Lance Whiltshire (Kyabram) Gibraltar
 
GRADE 2 PONY CLUB CTD
 
1st:                            Steffi Hurse (Maryborough) Stacks on the Mill
 
GRADE 2 OPEN
 
Best Dressage:          Amy Walsh - SC Ciquala
1st:                           Amy Walsh - SC Ciquala
2nd:                          Victoria Talbot - Rorie Thompson
 
GRADE 3 PONY CLUB HORSE TRIALS
 
Best Dressage:           Janaya Dwyer (Harcourt) Major Sam
1st:                            Carly Wright (Maryborough) Zac
2nd:                           Tim Stevens (Ararat) Tamzan
3rd:                            Kate Hannigan (Bealiba) Barnie
4th:                            Morgan Marshall (Bendigo) Mystery Lane
5th:                            Serena Woess (Maryborough) Quantine
6th:                            Jane Stanley (Charlton) Bundy Rum
 
GRADE 3 PONY CLUB COMBINED TRIANING
 
1st:                            Morgan Marshall (Bendigo) Mystery Lane
2nd:                           Jane Stanley (Charlton) Bundy Rum
3rd:                           Emma Ford (Echuca) Nigel
 
GRADE 3 OPEN COMBINED TRIANING
 
1st                            Claire Taubert - Astro Boy
 
GRADE 4 PONY CLUB HORSE TRIALS
 
Best Dressage:           Jessica Greenwood (Kyabram) Paddy
1st:                            Jessica Greenwood (Kyabram) Paddy
2nd:                           Sarah O'Connor Williams (Mandurang South) Amigo
3rd:                            Rosie Blackwood (Castlemaine) Forest Way Black Magic
4th:                            Natalie Umbers (Dennington) All That Jazz
                                  Zoe Astbury (Ararat) Belfla
5th:                            Ross Templeton (Beailba) Nippa
6th:                            Ashle Pavey (Glenlyon) Knight's Fire
                                  Nicki Chalmers (Neanger Park) Sienna

GRADE 4 PONY CLUB COMBINED TRAINING

1st:                            Laura Benson (Glenlyon) Jack
2nd:                           Millie Partlett (Trentham) Yashi
3rd:                            Molly Mitchell (Warnambool) Arnie
                                  Sarah O'Connor Williams (Mandurang South) Amigo

GRADE 4 OPEN HORSE TRIALS

1st                               Julie Robins - Kilaney Bell
                                    Vhonda Pettit - She's All That

GRADE 4 OPEN COMBINED TRAINING

1st                               Vhonda Rettit _ She's All That

GRADE 5 PONY CLUB HORSE TRIALS

Best Dressage:            Harriett Eaton (Mandurang South)  Woodland Park Magic
1st:                             Harriett Eaton (Mandurang South)  Woodland Park Magic
2nd:                            Lilly Taubert (Glenlyon) Miss Coco
                                   Jessica Hercott (Macorna) Willowbank Midnite
3rd:                             Tarah Youngson (Bealiba) Sally
4th:                              Sarah Brennan (Maryborough) Tristan
5th:                              Jessica Adam Raine (Maryborough) Sophie
6th                               Rhiannon Hoban (Maryborough) Twinkerbell

GRADE 5 PONY CLUB COMBINED TRAINING

1st:                              Harriett Eaton (Mandurang South) Woodland Park Magic
2nd:                             Lilly Taubert (Glenlyon) Miss Coco
3rd:                             Tara Youngson (Bealiba) Sally

SPECIAL TRAINING

Ebony Holloway, Amy Holloway, Max Norton, Daniel Hercott, Jasmine West, Martin Hoban, Kelsey Beckwith

 


home | privacy | contact us